Dornova metodaJedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do původní polohy. Pomáhá při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a  kloubech.
Pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin.

Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy klienti pociťují úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit.

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je vhodné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů.

Po ošetření se celá terapie může doplnit Breussovou masáží páteře a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

 

Délka masáže: 60 min.

Celkové ošetření Dornovou metodou trvá 2 hod., ale je vhodnější ji rozdělit do dvou návštěv po 1 hodině.