Manuální  lymfodrenáž
 

Lymfatická masáž  je proces, kterým se uvádí lymfa do chodu – provádí se speciálními hmaty, kdy se hýbe pouze podkožím, drenážují se uzliny např. v oblasti třísel, podpaží, nadklíčku atd. Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Lymfatický  systém – čistička odpadních látek těla – systém lymfatických cév a uzlin, jehož úkolem je absorpce přebytečné  tekutiny, její vyčištění a návrat do krevního řečiště. Vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buněk. Pokud selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy, organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Lymfodrenáž zlepšuje průtok lymfy tkáněmi a napomáhá rychlejšímu odplavování toxinů z těla. Velice vhodná je před operačními zákroky a po operacích. Významnou roli hraje v regeneraci pokožky, prevenci vzniku varixů, žilních zánětů, odstraní napětí a pocit plnosti v končetinách. Zlepšení cirkulace a zlepšený odtok lymfy v končetině vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, stejně tak ke zlepšení prokrvení a výživy. V neposlední řadě je doporučována před a po liposukcích.

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše.


Délka masáže:   45 min., 60 min., 90 min., 120 min.